Brak miniaturek przy wpisach, szablony Elegant Themes

w Błędy WordPress, Motywy Elegant Themes | 0 komentarzy

Korzystając z motywów Elegant Themes w pewnych sytuacjach możesz zauważyć brak miniaturek przy wpisach. Zazwyczaj dotyczy to najnowszych wersji Eleganckich Szablonów lub po aktualizacji do najnowszych wersji motywów ET. Albo też po przenosinach na inny serwer, albo po zmianie konfiguracji serwera. W kodzie źródłowym strony zamiast linku do obrazka miniatury albo zobaczysz pełny adres bezwzględny do grafiki  lub link nie jest wyświetlany w ogóle.

To może być problem w konfiguracji serwera ( hostingu) i można to łatwo ustalić. Aby rozwiązać ten problem, najpierw sprawdź, czy na serwerze zainstalowana jest biblioteka PHP GD . Skontaktuj się z hostingiem i poprosić ich o informacje i ewentualnie o to by zainstalowali bibliotekę PHP GD.  To rozwiąże problem brak miniaturek przy wpisach.

Co zrobić, gdy dalej brak miniaturek przy wpisach

Jeśli  biblioteka PHP GD jest zainstalowana na serwerze, a miniaturki nie są jeszcze widoczne, to zaloguj się do kokpitu (panelu) WordPress i przejdź do Ustawienia-> Media i sprawdź, czy  opcja „Przechowuj wysłane pliki w katalogu” jest ustawiona na wartość domyślną. Powinna być ustawiona wartość domyślna:

[cceW_php]wp-content/uploads[/cceW_php]

UWAGA: W WordPress MultiSite nie znajdziesz tej opcji w kokpicie strony, wtedy przejdź dalej do opisu zmian w kodzie PHP, poniżej obrazka.

brak miniaturek przy wpisach

brak miniaturek przy wpisach

 

Dalej brak miniaturek przy wpisach

Jeżeli dalej brak miniaturek przy wpisach przejdź do Wygląd-> Edytor w kokpicie WordPress i wybierz z listy po prawej plik custom_functions.php do edycji.

UWAGA: W WordPress MultiSite nie znajdziesz tej opcji w kokpicie strony, tylko w Administracja siecią-> Kokpit -> Motywy -> Edytor

Znajdź następujący kod w tym pliku:

[cceW_php] if ( false !== get_option( 'et_images_temp_folder' ) ) return; $uploads_dir = wp_upload_dir(); $destination_dir = ( false === $uploads_dir[’error'] ) ? path_join( $uploads_dir[’basedir'], 'et_temp' ) : null; if ( ! wp_mkdir_p( $destination_dir ) ) update_option( 'et_images_temp_folder', ” ); else { update_option( 'et_images_temp_folder', preg_replace( '#\/\/#', '/', $destination_dir ) ); update_option( 'et_schedule_clean_images_last_time', time() ); }

[/cceW_php]

Zamień go na następujący kod:

[cceW_php] #if ( false !== get_option( 'et_images_temp_folder' ) ) return; $uploads_dir = wp_upload_dir(); $destination_dir = ( false === $uploads_dir[’error'] ) ? path_join( $uploads_dir[’basedir'], 'et_temp' ) : null; #if ( ! wp_mkdir_p( $destination_dir ) ) update_option( 'et_images_temp_folder', ” ); #else { update_option( 'et_images_temp_folder', preg_replace( '#\/\/#', '/', $destination_dir ) ); update_option( 'et_schedule_clean_images_last_time', time() ); #}

[/cceW_php]

Teraz zapisz ten plik i przejdź do strony głównej i ją odśwież. Miniatury będą teraz wyświetlane poprawnie.

Teraz wróć do Wygląd-> Edytor w kokpicie WordPress i cofnij zmiany wprowadzone powyżej.

Jeśli zobaczysz komunikat o błędzie po edycji pliku custom_functions.php, oznacza to, że nie wyedytowałeś pliku poprawnie. W tym przypadku pobierz plik przez FTP i edytuj go ponownie, poprawnie.

Mam nadzieję, że miniatury już będą działać dobrze na stronie z motywem Elegant Themes (Eleganckie Szablony WordPress). Jeśli nadal nie działają, skontaktuj się ze mną lub napisz w komentarzach poniżej.

Zobacz także:

Profesjonalny kurs e-biznesu
Jakich narzędzi używają najlepsi marketerzy??
Jak zdobyć 1000 fanów na FB…?
Podoba Ci się ten tekst? Powiedz o tym innym na Facebooku i na Google+:

468 ad

Odpowiedz na komentarz